Disney Channel Frekans 2023 Turksat 4A Frekans Bilgileri

[output_post_excerpt]

Yazar

Yayınlanma tarihi

Son güncelleme

Disney Channel Frekans

Disney Channel frekans 2023 yılında çok merak edilen ve kanal ayarları yapılırken kullanılması gereken ayarlardır. Disney Channel, Türkiye’de çocuk kanalı olarak hizmet vermekte olup; Digiturk, D-Smart ve Tivibu gibi kanallarda da sabit kanal ile yayın yapmaktadır. Haberimizde tüm detaylar mevcut.

Disney Channel çocuklara özel pek çok içeriği ile ön plana çıkıyor. Çocukların ilgiyle takip ettiği hem eğitici, hem öğretici, hem de eğlenceli içerikleri ile yayın hayatına devam ediyor. Ülkemiz genelinde Turksat 4A frekansı ile yayın yapan kanal ve Disney Channel frekansı çok araştırılan konulardan. Bu haberimizde Disney Channel frekansları ve Disney Channel Turksat 4A hangi kanalda, hepsi mevcut.

Disney Channel Frekans 2023

 • Frekans: 12422
 • Polarizasyon: H – Yatay
 • Sembol oranı: 30000
 • Kapsam: Doğu
 • FEC değeri: 3 / 4
 • Video Pid: 5200
 • Audio Pid: 5300
 • Uydu: Türksat 4A (T4A)
 • Yayın tipi: SD ve HD
 • Paket adı: Türksat Ankara Paket 2 – Doğu
 • Kategori: Çocuk

ÖNEMLİ Bilgilendirme: Disney Channel yayın hayatına son vermiştir. Artık tüm Disney Channel frekans içeriği, Disney Plus sayesinde internet üzerinden interaktif olarak yayınlanacak.

Disney Channel izleme için: Disney Plus

Disney Channel Frekans 2022 Nasıl Ayarlanır?

Her uydu alıcısı için kanal ayarlama özelliği ve kanal sıralama özelliği farklıdır. Uydu alıcıları, genelde hazır paketleri yüklemeniz için özel olarak ayarlanmıştır. Günümüzde artık televizyonlar, dahili uydu alıcısı ile beraber gelmektedir. Bu sebeple kanal ayarları çok daha pratik bir şekilde yapılabilir.

Televizyondan Disney Channel frekans ayarı yapmak istiyorsanız “Ayarlar” menüsünden “Kanal Arama” bölümüne giriş yapmalısınız. Kanal arama bölümü otomatik olup, otomatik şekilde kanalları bulacak şekilde ayarlanmıştır. Disney Channel frekans bilgileri işte bu ekranda giriş yapılmalıdır.

Disney Channel frekans ayarı nasıl yapılır?

 • Televizyonunuzdan “Ayarlar” tuşuna basın (Kumanda üzerinde çark dişlisi)
 • Ardından “Kanal Ayarları” ve hemen sonra “Kanal Arama” seçeneğine giriş yapın
 • Kanal arama seçeneği otomatik ve manuel olarak ikiye ayrılır
 • Otomatik kanal arama seçeneğine basıp üstteki Disney Channel frekans bilgilerini girin.

Kanal arama otomatik olarak tamamlanacak ve kanal listelenmeye başlayacaktır.

Daha sonra isterseniz kanal sıralamasını da değiştirebilirsiniz. Kanal sıralamasını değiştirmek için de yine ayarlar menüsünden “Kanal Listesi” seçeneğine basıp, değiştirmek istediğiniz kanalın numarasını yazın.

Disney Channel YouTube

Disney Channel frekans bilgileri yanı sıra, YouTube üzerinden de tüm içeriğine erişim yapabilirsiniz. Bunun için YouTube kanal linkini kullanabilirsiniz. Tüm videolar ücretsizdir.

Disney Channel HD Frekans Bilgileri

Disney Channel ülkemizde SD yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Türkçe içerikleri ile çocuklara özel içerik sunan Disney Channel, ülkemizde SD yayın lisansına sahiptir. Ancak YouTube ve diğer platformlar üzerinden kanala ait içerikleri HD ve Full HD olarak da izleyebilirsiniz. Bu kanallar ücretsizdir.

Disney Channel frekans HD ve SD olarak ayrılmıyor. SD yayın lisansına sahip olduğundan, haberimizin başında paylaştığımız kanal frekans bilgileri sadece SD yayına ait olup, ayarlar buna göre belirlenmiştir.

Disney Channel Kapandı!

Son yaşanan bir gelişme ile, Disney Channel Türkiye’de faaliyetlerine son verdi. Ülkemize 2022 yılında giriş yapan Disney Plus ile artık tüm içerikler interaktif olarak sunulacak. Disney Channel uydu üzerinden yayın hayatına son verdiği için, Disney Channel frekans bilgileri de artık geçersiz sayılacak.

Disney Channel izleme için: Disney Plus

Disney Channel D-Smart Hangi Kanalda?

Disney Channel Digiturk hangi kanalda diye merak ediyorsanız, artık yayın yapmadığını söylemek mümkün. Üstte de bahsettiğimiz gibi, Disney Channel kapandı ve artık Disney Plus bünyesinde hizmet veriyor. Tüm içeriklere internet üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilir ve tüm cihazlardan izleyebilirsiniz.