UDF to PDF 2022 Online UDF Açma ve PDF’e Çevirme Sitesi

[output_post_excerpt]

Yazar

Yayınlanma tarihi

Son güncelleme

Kategori

UDF to PDF

UDF to PDF, çok aranan işlemlerden birisidir. UYAP üzerinden dava ve dosya sorgulaması yaptığınızda, bunları bilgisayarınıza indirmek ve buradan görüntülemek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda UDF uzantılı dosyaları açmak için ihtiyacınız olan bazı programlar mevcut ve bunları indirmelisiniz.

UDF uzantılı dosyalar sadece indirmek için değildir. Yani siz yüksek boyutlu bir dosyayı görüntülemek istediğinizde sistemler yeterli gelmediği için bunları bilgisayara indirmeniz istenebilir. Bu sebeple de UDF dosya açma programı gerekebilir. Bu haberimizde UDF to PDF hakkında bilgiler vereceğiz.

UDF to PDF nedir, nasıl açılır?

UDF, Uyap Portalı üzerinde kullanılan bir dosya formatıdır. Uyap üzerinden indirmiş olduğunuz ve UYAP’a yükleyeceğiniz dosyaların formatı .udf olmalıdır. Bu sebeple de udf açma uygulaması ihtiyacı duyabilirsiniz. UDF nasıl açılır diye merak ediyorsanız, bu programları size ücretsiz sunacağız.

UYAP Doküman uygulaması sadece masaüstü değil, mobil cihazlar için de geçerlidir. Mobil cep telefonu üzerinden iOS ve Android işletim sistemli telefonlara indireceğiniz mobil aplikasyonlar sayesinde UDF açma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için altta vereceğimiz tablolara göz atabilirsiniz.

.UDF uzantılı dosyaları açma uygulaması ve siteleri

Android UDF Açma Uygulaması🟢 UYAP Edit
iOS UDF Açma Uygulaması🟢 UYAP Edit
UDF açma sitesi🟢 https://uyap.gov.tr/UYAP-Editor

Üstte göreceğiniz üzere .udf uzantılı dosyaları açmak için hem mobil uygulamalar, hem de internet sitesi mevcuttur. .gov.tr uzantılı bu internet sitesi, resmi internet adresi olup UYAP Editör uygulaması ile .udf uzantılı dosyalarınızı ücretsiz olarak açabilir, görüntüleyebilirsiniz.

UDF Açma

Yukarıda bağlantılarını vermiş olduğumuz UYAP editör yani UDF açma programı, .udf uzantılı tüm dosyaları açmanıza yardımcı oluyor. Sadece açmakla da sınırlı kalmıyor, dosyaları görüntüleme ve değiştirme de yapabiliyorsunuz. Dilerseniz .udf olarak indirdiğiniz dosyayı dönüştürebilirsiniz.

UDF to PDF işlemi, sadece UYAP editör ile yapılıyor. Ancak UYAP Editör programı sadece bilgisayarda değil, mobil uygulama üzerinden de çalışıyor. Yani UDF to PDF işleminde bilgisayar erişimi gerekmiyor.

UDF to PDF Dönüştürme

UDF açma programı olan Uyap Editör ile .udf dosyası nasıl açılır hakkında bilgiler vereceğiz. UDF açma işlemi yapabilmek için vermiş olduğumuz bağlantılardan size uygun olan sürümü indirin.

UDF dosyasını PDF olarak nasıl kaydederim?

  • UYAP editör programını bilgisayara ya da telefonunuza indirin,
  • Açmak ya da dönüştürmek istediğiniz .udf dosyasını programa ekleyin,
  • .UDF uzantılı dosyanın içeriğini “Farklı Kaydet” seçeneği ile masaüstüne gönderin.
  • .UDF uzantılı dosyayı PDF olarak kaydet seçeneği ile kaydedebilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra artık dosyanız internet tarayıcısı üzerinden bile dosyaları açabilirsiniz. PDF dosyalarını düzenlemek için farklı programlar bulunmaktadır. Bu şekilde tarayıcı üzerinden işlem yapamaz ve PDF güncelleme yapamazsınız. UDF to PDF işlemi PDF düzenlemesi içermez.

PDF gibi dosyaları güncellemek istiyorsanız UYAP editör yeterli değildir. UYAP editör uygulaması sadece UDF açma ve UDF görüntüleme amacıyla kullanılan ek yazılımlardan biridir.

UDF Görüntüleme

UYAP vatandaş portalına giriş yaptığınızda, tüm dosyalar UDF olarak görüntülenir. Hatta boyutu büyük olan dosyalar yeni sekmede açılır ve bu şekilde görüntülenir. Ancak bilgisayara indirmiş olduğunuz .udf uzantılı dosyaları açmak için UYAP editör programına ihtiyacınız olacaktır.

.udf uzantılı dosyaları açabilmek için sadece uyap editör programı ve mobil uygulamaları bulunmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir program ise mevcut değildir.

İnternet üzerinde virüs dolu yazılımlar da mevcuttur. Bu tür yazılımlar bilgisayar ve cep telefonu güvenliğini tehdit etmektedir. UDF to PDF işlemi için tek resmi uygulama UYAP editör olarak kabul ediliyor. Vermiş olduğumuz resmi indirme bağlantıları üzerinden güvenle kullanabilirsiniz. Cep telefonları için ise yine resmi uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

UDF Dönüştürücü Programı PDF

Uyap Editör programını bilgisayarınıza indirdikten sonra basit bir kurulum işlemi yapmanız gerekiyor. Daha sonra ihtiyacımız olan UDF to PDF işlemi son derece basit bir şekilde ilerleyecek. Bu işlemin hemen hemen tamamlanması dosya boyutuna bağlı olarak değişse de, saniyeler sürer.

UDF dönüştürücü programı ve UDF to PDF işlemi için alttaki adımları uygulayın.

  • UDF dönüştürücü programı olan Uyap Editör programına giriş yapın,
  • Dönüştürmek istediğiniz uygulamayı ve UDF uzantılı dosyayı programa gönderin,
  • Programın üst menüsünde ODT olarak kaydet ve PDF olarak kaydet seçenekleri mevcut,
  • PDF olarak kaydet seçeneğini kullanarak UDF to PDF yani udf dönüştürme tamamlanır.
  • Dilerseniz dosyayı ODT olarak da kaydedebilirsiniz.

UDF dönüştürme işlemi bu kadar basit adımlardan oluşmaktadır. Bu adımları tamamladıktan sonra .pdf uzantılı dosyanın nereye kaydedileceğini açılan pencereden seçin.