GSB WiFi Çıkış 2022 KYK WiFi Çıkış Nasıl Yapılır?

[output_post_excerpt]

Yazar

Yayınlanma tarihi

Son güncelleme

Kategori

GSB WiFi çıkış

GSB WiFi çıkış ve KYK WiFi çıkış 2023 yılının çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. GSB WiFi çıkış yap ve KYK WiFi çıkış yap işlemleri nereden ve nasıl yapılıyor, hızlı işlemler için haberimizin devamında bu konu hakkında tüm detayları paylaşacağız. GSB KYK wifi çıkış işlemleri nedir, nasıl yapılır?

GSB WiFi’den çıkış yapmak için GSB bağlantısını kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak GSB internet çıkış işlemleri, sadece vermiş olduğumuz bağlantı yani internet sitesi üzerinden yapılabilir. Bunun haricinde bir yöntem denemeniz, başarısız sonuç alacağınız anlamına gelmektedir.

GSB WiFi Çıkış ve KYK WiFi Çıkış Nedir, Nasıl Yapılır?

GSB WiFi ve KYK WiFi, özel bir ağ olmasına rağmen kayıt altında tutulan, yasal olarak sorumluluğunuz bulunan bir ağ geçididir. Yani bu internet hizmetine bağlandığınızda, hem IP adresiniz, hem de hareketleriniz kayıt altına alınmaktadır. Yani buna internet dili kullanarak LOG tutmak da diyebiliriz.

Özel bir ağ olsa da, bu ağa öğrenci kimliğiniz ile giriş yapıyorsunuz. E-Devlet üzerinden bu ağa giriş yaptığınızı onaylıyor ve kabul ediyorsunuz. Bu sebeple de yasadışı işlemlerin önüne geçebilmek için, internet hareketleriniz kayıt altına alınıyor. Bu sebeple GSB WiFi çıkış işlemi yapmak gerekiyor.

KYK WiFi Çıkış Yapma 2022

GSB WiFi çıkış projesi, bakanlık tarafından öğrencilere sunulan ücretsiz bir internet bağlantısı hizmetidir. İnternet bağlantısı özel olsa da, üstte belirttiğimiz şekilde trafiğiniz kayıt altındadır. Artık hem ortaokul, hem lise, hem de üniversite düzeyinde öğrencilerin internet ihtiyacının son derece önemli olduğu ortada.

Bu sebeple internet hizmeti, üniversite öğrencilerine ücretsiz olarak sunulmakta ve KYK yurtlarında ücretsiz WiFi hizmeti bulunmaktadır. Ancak bu ağdan çıkış yapmak da isteyebilirsiniz. Öğrenciler genelde KYK WiFi adresini kullanarak giriş yapıyor ve daha sonra bu ağdan çıkış yapmak istiyor.

GSB WiFi çıkış yapma işlemi, vereceğimiz bağlantılar üzerinden sorunsuz yapılabilir. Bağlantının kayıt altında tutulmasını istemiyorsanız, alttaki bağlantılar ile GSB WiFi çıkış linki bulabilirsiniz.

GSB veya KYK WiFi Çıkış Yapma Linki 2023

GSB WiFi Çıkış Linkihttps://wifi.gsb.gov.tr/
KYK WiFi Çıkış Linkihttps://wifi.kyk.gov.tr/

GSB ve KYK internet çıkış yapma işlemi gördüğünüz üzere bu linkler üzerinden yapılmaktadır. KYK internet çıkış işlemi ilgili linkten, GSB internet çıkış işlemi ise yine üstteki linkten yapılmaktadır.

KYK WiFi Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Yurtlarda bulunan internet bağlantısının adı KYK WiFi ve GSB WiFi olarak karşımıza çıkıyor. Bu internetlere sadece tek bir cihaz üzerinden bağlanabilirsiniz. KYK WiFi çıkış yapma linki kullanarak bu ağlardan çıkış yapabilir, bağlantı kurmak istediğinizde ise yine şifreniz ile bağlantı yapabilirsiniz.

Huawei, Apple, Samsung ve diğer cihazlardan KYK ve GSB WiFi giriş işlemi için internet bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Cep telefonunuzun WiFi ayarları bölümünden GSB giriş işlemi yapabilirsiniz.

GSB WiFi kullanabilmek için WiFi kapsama alanında olmanız şarttır.

ADIM ADIM – KYK WiFi çıkış yapma

KYK yurt interneti olan GSB WiFi ağından çıkış yapmak ve tamamen unutmak için, telefondan GSB WiFi unut yapmak yeterli olmuyor. Bu işlemi yapsanız bile, bağlantınız ve kayıt işlemi devam ediyor. Kayıt işlemi devam ettiği için de yine giriş yaptığınız internet siteleri bir bir e-devlette kayıt olabiliyor.

GSB ağında meydana gelebilecek anlık problemler yüzünden de GSB ağından çıkış yapmak çok mümkün olamıyor. Yani teknik arızalar sebebiyle internet çıkış işlemi gecikebiliyor, hatta bazı durumlarda hiç tamamlanmıyor bile. Bu gibi durumlar yüzünden problem yaşamamak için:

Adım adım anlatacağımız GSB internet çıkış işlemi nasıl yapılır?

GSB KYK yurt interneti kablosuz bağlantıdan çıkmak için:

 • Vermiş olduğumuz wifi.gsb.gov.tr adresleri, sadece internet bağlantısı ile çalışır,
 • Eğer bu sayfa açılmıyorsa, GSB ağı da bağlı değil demektir!
 • Yani mobil veri ya da farklı bir internetten bu sitelere erişim yapamazsınız!
 • Şu an GSB internet sitesine tıkladığınızda açılıyorsa, bağlantı devam ediyor demektir!

GSB ağından tamamen çıkış yapmak için:

 • wifi.gsb.gov.tr adresine giriş yapılır,
 • Doğrulama sayfaları kullanılarak kullanıcı bilgilerine giriş yapılır,
 • Kullanıcı sayfasından internet bağlantısı kesilir,
 • İnternet bağlantısını kestikten sonra telefon ayarlarından UNUT yapılır.

İnternet bağlantısının tamamen kesilmesini istiyorsanız, telefon ayarlarına girip WiFi bölümünü açmalısınız. Burada mevcut bağlantılar içinden “KYK WiFi” ağını bulup hemen yanından “UNUT” butonuna basmalısınız. Böylece direkt olarak internet ile olan bağlantınız kökünden kesilecektir.

KYK WiFi Çıkış Ekranı Gelmiyor, Çalışmıyor

WiFi GİRİŞ EKRANI GELMİYOR - GSB WİFİ AĞDA OTURUM AÇ - Maksimum Giriş Hakkınız Doldu #GSBwifi

Bunun bazı sebepleri olabilir. Anlık teknik sorunlar sebebiyle, internet adresi çalışmıyor olabilir. Böyle bir durumda 1 – 2 dakika bekleyerek daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. Muhtemelen çalışacaktır.

Ancak tekrar tekrar deneseniz bile çıkış sayfası açılmıyor diyorsanız, internet bağlantınız çoktan kopmuş olabilir. Zira wifi.gsb.gov.tr adresleri sadece KYK WiFi bağlantısı olduğunda giriş yapılan sitelerdir.

KYK WiFi Şifremi Unuttum, Nasıl Alırım?

KYK wifi şifremi unuttum ve GSB wifi şifremi unuttum işlemleri için, e-devlet üzerinden yeni şifre alabilirsiniz. Turkiye.gov.tr bağlantısı üzerinden GSB şifre işlemleri yapabilir ve değiştirebilirsiniz.

Yine direkt kuruma başvuru yaparak da yeni şifre alabilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu ücretsiz internet hizmeti şifresi internetten alınabilir.

KYK WiFi Giriş ve GSB Giriş

Kyk Gsb Wifi Maxsimum Giriş Hakkı Doldu Sorunu Çözümü

Çıkış işlemi kadar, giriş işlemi de son derece basittir. İnternet üzerinden araştırma yapmanıza gerek kalmadan, wifi.gsb.gov.tr adresine giriş yaparak ücretsiz internet kullanım hakkınızı alabilirsiniz.

Daha sonra üstte anlattığımız gibi şifre işlemleri yapabilirsiniz. Şifrenizi yine e-devlet üzerinden alabilir, dilerseniz doğrudan kuruma başvuru yaparak da sıfırdan şifre alabilir veya değiştirebilirsiniz.

GSB WiFi giriş işlemleri

 • GSB wifi internet giriş işlemi için verilen bağlantı kullanılır,
 • Bağlantıya giriş yaptıktan sonra “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girilir,
 • Ardından telefondan KYK WiFi ağına bağlanılır.

GSB giriş işlemi bu kadar basittir. KYK çıkış yapma yöntemi de yine aynı şekilde yapılır.

GSB wifi çıkış linki aşağıdaki tabloda verilmiştir:

wifi.gsb.gov.tr
wifi.kyk.gov.tr
GSB WiFi çıkış linkleri

GSB WiFi Çıkış

KYK WiFi çıkış işlemi vermiş olduğumuz linkler ile ücretsiz yapılır. Bu işlemin tamamlanması 1 gün kadar sürebilir. Unutmayın, vermiş olduğumuz linkler sadece KYK WiFi ağına bağlı iken açılmaktadır!

Bu sebeple öğrenciler mobil veri ile deneme yaptıklarında sayfa açılmıyor, GSB wifi açılmıyor gibi hatalar sunabiliyor. Ancak GSB wifi çıkış sayfası sadece wifi ağına bağlı olduğunuzda çalışmaktadır.