Güncellemeleri Yap 2022 Telefon Uygulama Güncellemesi Yap

[output_post_excerpt]

Yazar

Yayınlanma tarihi

Son güncelleme

Güncellemeleri Yap

Güncellemeleri yap ve telefon güncellemesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bunun için pek çok püf noktası bulunuyor. Telefon güncelleme yap ve telefondaki guncellemeleri yap diyorsanız, bunun için bazı noktalarda işlem yapmanız gerekecek. Telefon güncellemesi ile uygulama güncellemesi çok farklı.

Güncellemeleri nereden ve nasıl yaparım diyorsanız, cep telefonunun işletim sistemi son derece önemli. Çünkü her işletim sistemi için güncelleme yöntemi değişiyor. Telefondan güncellemeleri yap ve telefondaki uygulamaları güncelle diyorsanız bunun için ilk olarak işletim sistemini öğrenmeliyiz.

Güncellemeleri Yap 2023

Güncellemeleri yapmak için ilk olarak telefondan güncellemeleri açmak gerekiyor. Bunun için ilk olarak “Güncellemeleri Aç” ve “Otomatik güncellemeleri aç” adımlarını takip edeceğiz. Telefonunuz her ne marka model olursa olsun, ayarlar bölümüne girip isterseniz “Otomatik güncellemeleri aç” seçeneğine basabilirsiniz. Buradan isterseniz güncellemeleri yap seçeneğine basarak manuel olarak yapabilirsiniz.

Telefondan güncellemeleri açarak, uygulamalar için her güncelleme geldiğinde bunu otomatik olarak yaptırabilirsiniz. Bunun ise yine ayarlardan ya da uygulama mağazasından işlem yapmanız gerekir.

Android Güncellemeleri Yap

Android telefonda işletim sistemi güncellemesi ya da uygulama güncellemesi yapmak istiyorsanız bunun için ilk olarak telefonun ayarlar sekmesine giriş yapmak gerekiyor. Ayarlar bölümünde, telefonun işletim sisteminin güncel olup olmadığını görmek için “Hakkında” bölümüne girmeniz gerekiyor.

Yazılım yani işletim sistemi güncel değilse burada “Guncellemeleri yap” seçeneğine basmak gerekiyor. Uygulama güncellemeleri ise sadece mobil uygulama mağazası yani Google Play Store’dan yapılıyor.

Android işletim sistemi guncellemeleri yap

Android işletim sistemi güncelle işlemi için alttaki adımları takip edin

 • Android işletim sistemli cihazınızdan ayarlar bölümüne giriş yapın,
 • Ayarlar bölümünün en altındaki “Hakkında” bölümüne geçiş yapın,
 • Daha sonra “Yazılımı güncelle” seçeneğine basarak telefonu güncelleyin.

Güncelleme otomatik olarak tamamlanacak ve telefon kapanıp açılacaktır.

iOS – iPhone – iPad – Apple Güncellemeleri Yap

iOS işletim sistemli Apple cihazları güncellemek daha kolaydır. İşletim sistemini güncellemek istiyorsanız, ayarlar bölümüne girip hakkında, daha sonra yazılım güncelleme bölümüne giriş yapın.

Yazılım güncelleme bölümünde çalışma başlayacak ve telefon işletim sisteminin güncel olup olmadığı denetlenecektir. Bu denetleme işlemi bittikten sonra, guncellemeleri yap butonuna tıklayın devam edin.

iPhone işletim sisteminde güncelleme yapmak istiyorsanız, ilk olarak güncelleme paketini cep telefonuna indirmek gerekiyor. Ancak bu işlemi yapmak için de ekstra bir işleme gerek yok. Sadece güncellemeleri al seçeneğine basarak işlem yaptığınızda, güncelleme otomatik olarak yüklenecektir.

Daha sonra “Güncellemeleri yükle” butonuna basarak işlemlere devam edebilirsiniz.

İsterseniz üstte yer alan “Otomatik güncellemeleri yap” butonuna tıklayabilirsiniz. Böylece, bundan sonra gelecek tüm güncellemelerde her seferinde işlem yapmaya gerek kalmadan otomatik tamamlanır.

iOS işletim sistemi guncellemeleri yap

iOS işletim sisteminde güncellemeleri otomatik olarak almak istiyorsanız bunu açabilirsiniz. Ancak otomatik güncelleme özelliğiniz kapalı ise, alttaki adımları uygulayarak telefonu güncelleyebilirsiniz.

Android Mobil Uygulama Güncellemeleri Yap

Android işletim sistemi kullanan cihazlarda kullandığınız uygulamaları güncellemek için WiFi ağına bağlı olmak yeterli. Ancak WiFi ağına bağlı değilseniz, hücresel ağ bağlı iken de güncellemeleri manuel olarak yapabiliyorsunuz. Bunun için Google Play Store uygulamasına giriş yaparak alttaki adımları uygulayın.

Android mobil uygulamaları güncel tutma ve güncelleme

 • Android işletim sistemli cihazlardan Google Play Store uygulamasına giriş yapın,
 • Sol üstteki 3 çizgi ikonuna tıklayın,
 • Daha sonra “Uygulamalarım” bölümüne giriş yapın,
 • Burada güncel olmayan tüm uygulamalar listelenecektir.

Güncel uygulamaların yanında yer alan yeşil “Güncelle” butonuna basarak işlem yapabilirsiniz.

iOS Mobil Uygulama Güncellemeleri Yap

iOS işletim sistemli cihazlar, Apple marka cihazlardır. Bu cihazlar, sadece kendi işletim sistemi olan iOS kullandığı için, App Store üzerinden de uygulama indirme yapabilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamaları da yine App Store giriş yaparak anında güncelleyebilir, güncellemeleri denetleme de yapabilirsiniz.

App Store Apple iOS cihazlar için uygulama güncellemelerini denetle ve yap

 • App Store uygulama mağazasına giriş yapın ve sol üstteki resminize tıklayın,
 • Daha sonra karşınıza gelen sayfada cihaza yüklü tüm uygulamalar listelenir,
 • Güncelleme ihtiyacı duyan uygulamalar en üstten itibaren listelenir,
 • Yanında yer alan “Güncelle” butonuna tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

Apple marka iOS işletim sistemli cihazlarda, mobil uygulama indirebilmek için iCloud hesabına sahip olmalısınız. iCloud hesabını açtıktan sonra, App Storeda listelenen tüm uygulamaları indirebilirsiniz.

Guncelleme Yap Videolu Anlatım 🎥

Telefonda Güncelleme Yapımı.
Xiaomi Telefonlarda Güncellemeleri Kalıcı Kapatma Güncelleme Bildiriminden Kurtulma Kesin Çözüm